Fotowoltaika -ekologiczne rozwiązania

Fotowoltaika, a właściwie panele fotowoltaiczne zmieniają energię promieniowania słonecznego w energię elektryczną. Zestaw fotowoltaiczny przyłączany jest do aktualnej instalacji elektrycznej budynku. Dzięki temu wytwarzany jest tańszy prąd. Ze względu na niższą cenę prądu, można wykorzystywać go do ogrzewania wody i domu.

Uzyskaną energię elektryczną można zużywać na bieżąco, magazynować albo sprzedawać -w zależności od rodzaju instalacji fotowoltaicznej.

Zasada działania ogniw fotowoltaicznych polega na tym, że foton (minimalna jednostka światła) padając na ogniwo fotowoltaiczne, jest pochłaniany przez krzem i wybija elektron ze swojej pozycji zmuszając go do ruchu. Ten ruch to właśnie przepływ prądu elektrycznego. Dzięki zastosowaniu złącza półprzewodnikowego typu p-n możliwe jest połączenie tego procesu z obiegiem elektronów w sieci energetycznej. Ogniwa fotowoltaiczne zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną, w przeciwieństwie do kolektorów słonecznych, które produkują ciepło.

 

Warsztaty prowadzone są w formie zamkniętej.

Warunki dotyczące organizacji przez nas szkoleń ustalane są każdorazowo indywidualnie, a koszt ich przeprowadzenia uzależniony jest w szczególności od miejsca ich realizacji.

Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!